Wolumetria twarzy i dłoni

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Postępujący wraz z wiekiem ubytek tkanek miękkich w skórze, zanik kwasu hialuronowego, tłuszczu i degeneracja włókien kolagenowych powodują zmiany w wyglądzie naszej twarzy, która traci młodzieńczy zaokrąglony kształt, spłaszcza się i zaczyna opadać.

Charakterystyczne punkty zaniku tkanek miękkich w twarzy to: okolica skroni, dolina łez, okolica jarzmowa i podjarzmowa, linie marionetek, kolice żuchwy

W celu zachowania właściwych proporcji twarzy i zapobiegania skutkom zaniku tkanek stosujemy zagęszczony kwas hialuronowy w zabiegu wolumetrii. Specjalna budowa wypełniacza hialuronowego oparta na trójwymiarowych molekułach daje o 50% większą objętość niż w przypadku tradycyjnych wypełniaczy do korekcji zmarszczek. Preparaty do wolumetrii odznaczają się dużą wydajnością, odpornością na rozkład enzymatyczny i działanie wolnych rodników. Podaje się je przy pomocy igieł lub kaniul do głębokich warstw skóry, stosując znieczulenie miejscowe. Preparat utrzymuje się w skórze średnio 12-18 miesięcy, działając regenerująco, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny. Skóra odzyskuje jędrność i sprężystość oraz właściwy poziom nawilżenia.

Dzięki zabiegom wolumetrii możemy:
unieść opadające brwi , wypełnić ubytki w skroniach, zredukować ubytki podoczodołowe, przywrócić okrągły kształt zapadniętym policzkom, uwypuklić linię kości policzkowych, wypełnić duże ubytki w bruzdach nosowo-wargowych,   odbudować objętość linii marionetek, wymodelować brodę, dodać objętości luźnej i zapadniętej części żuchwowej

Wolumetrię stosuje się również:
    jako terapię uzupełniającą dla tradycyjnego liftingu twarzy
    w celu dodania objętości twarzy po intensywnym odchudzaniu z przypadkami zwiotczenia naskórka
    w przypadkach chęci zaokrąglenia zbyt szczupłej twarzy
    w lipoatrofii jarzmowej
    w celu wyrównania symetrii i równowagi proporcji twarzy

Zabieg stanowi alternatywę dla liftingu chirurgicznego, jest jednak o wiele mniej inwazyjny i bardziej bezpieczny. Kwas hialuronowy stosowany do wypełnień posiada budowę identyczną z naturalnie występującym w skórze kwasem hialuronowym, dzięki czemu zabieg nie powoduje powikłań. Efekty zabiegów są bardzo naturalne i jednolite, kwas hialuronowy jest elastyczny i niewidoczny pod skórą.

Kilka dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew i przeciwzapalnych (ibuprofeny, aspiryna). Po zabiegu niewskazane jest nagrzewanie skóry (w solarium, saunie), gdyż może to prowadzić do przedwczesnego wchłaniania się kwasu hialuronowego w skórze. Po zabiegu może pojawić się ból, obrzęk i wystąpienie zasinień, które znikają w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania: zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne,skłonność do powstawania blizn przerostowych i bliznowców, alergia na kwas hialuronowy, infekcje skóry, epilepsja, ciąża


Wolumetria dłoni kwasem hialuronowym

Mówi się, że dłonie zdradzają nasz wiek w znacznie większym stopniu niż twarz i jest w tym dużo prawdy. To część ciała, która poza twarzą jest najczęściej odsłaniana i wystawiana na działanie promieni UV oraz szkodliwych czynników zewnętrznych, jednak w przeciwieństwie do twarzy, nie chronimy jej w takim samym stopniu kosmetykami.

Proces starzenia prowadzi do ścieńczenia warstwy podstawnej i spłaszczenia granicy naskórkowo-skórnej dłoni, a także do ubytku tkanek miękkich, w tym tkanki tłuszczowej. W efekcie z biegiem lat uwidaczniają się na naszych dłoniach naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza. Możemy przeciwdziałać starzeniu się dłoni dzięki zabiegom wolumetrii kwasem hialuronowym o trójwymiarowej strukturze.

Zabieg polega na wprowadzeniu gęstego kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli w okolice grzbietów dłoni, dzięki czemu w sposób natychmiastowy uzyskuje się efekt wypełnienia i uniesienia skóry, głębokiego nawilżenia i redukcji zmarszczek. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk, nadwrażliwość i zasinienie skóry dłoni. Przez następne 2 tygodnie należy chronić dłonie przed przegrzaniem i promieniami UV (sauna, solarium). Efekty kuracji utrzymują się średnio 12-18 miesięcy, po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Przeciwwskazania: zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania blizn przerostowych i bliznowców, alergia na kwas hialuronowy, infekcje skóry, epilepsja, ciąża

 

 

Pracujemy na najwyższej klasy i jakości preparatach JUVEDERM
Zabiegi wykonuje lek. Martyna Gabryjelska-Janiszewska

Zastosowanie: Wolumetria twarzy i szyi
Stężenie: 20 mg / ml, Zawiera 0,3 % lidokainy,  Ampułka 1ml

Cena za ampułkę: 900 zł

Zapraszamy na BEZPŁATNĄ konsultację z zakresu medycyny estetycznej.

Zapisy telefonicznie:
887 220 088 lub 42 207 77 66

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.