O nas

O nas

Sekretem naszego sukcesu są profesjonalni i doświadczeni lekarze specjaliści, którzy dążą do ciągłego samokształcenia i są otwarci na wdrażanie osiągnięć współczesnej medycyny do swojej praktyki zawodowej. Ścisła kooperacja pomiędzy działem badań i rozwoju a częścią kliniczną naszej firmy umożliwia przystępny transfer technologii, dzięki czemu nadążamy za światowymi trendami w zakresie diagnostyki laboratoryjnej. Oprócz świadczenia usług medycznych prowadzimy również działalność naukową. Nasz dział badań i rozwoju składa się z wykwalifikowanych i młodych naukowców specjalizujących się w takich dziedzinach jak biologia molekularna, diagnostyka laboratoryjna oraz genetyka i genomika. W ramach działań naszego laboratorium staramy się realizować własne projekty rozwojowe oraz chętnie podejmujemy się współpracy międzylaboratoryjnej w celu wzbogacenia aktualnego stanu nauki.

 

Opracowane przez nas specyficzne testy dla każdej mutacji – testy DNA, pozwalają na ustalenie czy nasz pacjent wymaga regularnego nadzoru klinicznego lub interwencji terapeutycznej bądź czy do procesu leczenia należy włączyć badania członków rodziny. Wyrażamy przekonanie, iż jedynie w ten sposób, dzięki poznaniu molekularnych podstaw choroby możliwe jest w pełni świadome i dokładne postawienie diagnozy i wprowadzenie leczenia. Szczególnym obszarem funkcjonowania CMS CODE jest wdrażanie testów genetycznych w onkologii, chorobach układu krążenia i chorobach metabolicznych. W ramach naszej działalności prowadzimy również leczenie pacjentów z zakresu ginekologii, gastroenterologii, pediatrii, dietetyki spersonalizowanej, endokrynologii, dermatologii i nefrologii, chirurgii ogólnej, psychiatrii.

 

Współpracujemy z lekarzami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w zawodzie, otwartymi na najnowsze osiągnięcia medycyny i wdrażanie ich do swojej praktyki lekarskiej. Wykorzystujemy nowoczesną technikę diagnostyki oraz leczenia niepłodności oraz wielu schorzeń układu rozrodczego – NaProTechnologię (ang. Natural Procreative Technology, Wsparcie Naturalnej Prokreacji). Technologia opiera się na Creighton Model FertilityCare System™, szczegółowej i precyzyjnej obserwacji cyklu miesięcznego kobiety. Leczenie bazuje na zapisie obserwacji cyklu oraz pojedynczych symptomów, niemożliwych do zaobserwowania w przypadkach, gdy cykl nie jest monitorowany. Opierając się na zapisie, jesteśmy w stanie rozpocząć terapię i zaobserwować zmiany zachodzące po rozpoczęciu leczenia. Prowadzimy diagnostykę i leczenie niepłodności, powtarzających się poronień oraz zaburzeń hormonalnych. W naszej klinice pomoc znajdą pacjentki cierpiące z powodu zespołu policystycznych  jajników, torbieli jajnika czy endometriozy.

 

Świadczymy szereg usług z zakresu fizjoterapii. Prowadzimy rehabilitację pooperacyjną i pourazową. Zajmujemy się leczeniem bóli kręgosłupa, mięśni oraz stawów. Przeprowadzamy rehabilitację wad postawy typu skolioza, plecy okrągłe i płaskie oraz koślawość kolan. Skupiamy się nie tylko na objawach choroby, ale przede wszystkim na źródle problemu. Wykonujemy kompleksową diagnostykę. Wykorzystujemy założenia terapii manualnej oraz metodę kinesiotapingu.

 

 

W naszej ofercie znajdują się masaże. Wykonujemy działający przeciwbólowo, regenerujący masaż klasyczny oraz masaż relaksacyjny o działaniu wyciszającym i odprężającym. Szczególnej uwadze polecamy masaż antycellulitowy, wspomagający walkę z „pomarańczową skórką”, a także masaż bańką chińską, sprzyjający redukcji tkanki tłuszczowej i usuwaniu toksyn z organizmu. Wykonujemy masaż sportowy oraz izometryczny. Świadczymy usługi z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Zajmujemy się elektrochirurgią oraz usuwaniem znamion. Prowadzimy diagnostykę pod kątem zmian grzybiczych, pobieramy materiały do badań, przeprowadzamy badanie skóry i paznokci. Wykonujemy dermatoskopię. W naszym gabinecie pomoc znajdą pacjenci borykający się z takimi schorzeniami jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy trądzik. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem nowotworów skóry. Specjalizujemy się w mezoterapii. Proponujemy kurację w przypadku nadmiernego wypadania włosów, a także terapię zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry. Wykonujemy iniekcje kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.

 

Oferujemy konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej i świadczymy usługi w obrębie chirurgii zachowawczej. Wycinamy znamiona, tłuszczaki i kaszaki wraz z badaniem histopatologicznym. Zajmujemy się usuwaniem włókniaków skórnych. Przeprowadzamy gumkowanie hemoroidów metodą Barrona oraz usuwanie pajączków naczyniowych.  

 

W naszym ośrodku funkcjonuje gabinet ginekologiczny, w którym oferujemy pacjentkom konsultacje ginekologiczne oraz prowadzenie ciąży. Zajmujemy się leczeniem zaburzeń miesiączkowania i okresu menopauzy, diagnostyką i leczeniem nadżerek oraz stanów zapalnych pochwy i sromu. Wykonujemy badania cytologiczne i wraz z pacjentką podejmujemy decyzję o doborze metody antykoncepcyjnej. W naszym gabinecie pomoc znajdą panie z zaburzeniami ginekologiczno-endokrynologicznymi. Leczymy choroby sutka i świadczymy usługi w ramach ginekologii okresu dojrzewania.

 

Nasza oferta obejmuje gastrologię. Zajmujemy się leczeniem choroby refluksowej przełyku, wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz schorzeń zapalnych jelita. Diagnozujemy nowotwory jelita grubego. Leczymy choroby przewodu pokarmowego wywołane przez bakterie Helicobacter pylori.

 

Zapraszamy do skorzystania z usług gabinetu nefrologicznego. Leczymy w nim m.in. kamienicę nerkową, chorobę nadciśnieniową i zapalenie nerek (cewkowe-śródmiąższowe i kłębuszkowe). Zajmujemy się kompleksową diagnostyką nieprawidłowości wykrytych w badaniu ogólnym moczu oraz podwyższonego stężenia kreatyniny i mocznika we krwi.

 

W ramach działalności poradni endokrynologicznej wykonujemy badanie oraz USG tarczycy. Przeprowadzamy badanie cytologiczne tarczycy i hormonów tarczycy.

 

W gabinecie kardiologicznym wykonujemy kompleksową diagnostykę, m.in. przeprowadzamy EKG. Zajmujemy się leczeniem choroby nadciśnieniowej, arytmii i choroby niedokrwiennej serca.

 

Na konsultacje zapraszają specjaliści dietetyki. Przeprowadzają analizę dotychczasowego sposobu odżywienia i wspomagają kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych u dzieci i dorosłych.

 

W naszym ośrodku pacjentów przyjmuje również lekarz psychiatra. Zapewniamy Państwu leczenie nerwic, depresji oraz lęków. Zajmujemy się diagnostyką i terapią ADHD, autyzmu czy zaburzeń odżywiania. Do naszego gabinetu o pomoc zgłaszają się pacjenci, którzy nie potrafią sobie poradzić z uzależnieniami, bezsennością czy wybuchami agresji.

 

Wykonujemy badania DNA, które następnie wykorzystujemy do oceny indywidualnych predyspozycji pacjenta do występowania danej choroby oraz do wdrożenia efektywnej terapii. W naszej ofercie znalazły się takie badania jak czynnik V Leiden, a także badania pod kątem celiakii i nietolerancji pokarmowej. Istnieje możliwość wykonania badań laboratoryjnych. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty naszego centrum.

Nasza misja

Misją naszej działalności jest wprowadzanie najnowszych osiągnięć nauk medycznych, zwłaszcza w obszarze medycyny molekularnej, do praktyki medycznej. Skupiamy się głównie na wykorzystaniu w diagnostyce i doborze optymalnych sposobów leczenia wiedzy wynikającej m. in z postępu badań nad ludzkim kodem genetycznym. Dzięki zaawansowanych metodom diagnostycznym opracowanym przez naukowców pracujących w naszym ośrodku jesteśmy w stanie określić, czy pacjent wymaga podjęcia regularnej kontroli lekarskiej lub czy istnieje konieczność rozpoczęcia terapii. Szczególną uwagę poświęcamy wykorzystywaniu testów genetycznych w onkologii, w chorobach metabolicznych oraz schorzeniach układu krążenia.

Udogodnienia dla pacjentów

Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE to wyjątkowe miejsce, w którym wieloletnie doświadczenie lekarzy specjalistów uzupełnia się z nowoczesnymi rozwiązaniami medycyny spersonalizowanej. Pacjenci mogą liczyć na związane z naszą działalnością udogodnienia:

 

 

  • Laboratorium – w doskonale wyposażonym laboratorium wykonywane są testy DNA. Nieustannie pracujemy nad polepszeniem jakości świadczonych w placówce usług.
  • Przestronne, klimatyzowane pomieszczenia – nasi pacjenci przyjmowani są w gustownie wyposażonych, przestronnych i klimatyzowanych pomieszczeniach.
  • Oferty specjalne – dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty i oferty specjalne.
  • Dogodne formy płatności – nasi pacjenci mogą zapłacić za zabiegi gotówką lub kartą. 

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE

Oprócz świadczenia profesjonalnych usług medycznych zajmujemy się również prowadzeniem działalności naukowej. Przeprowadzamy badania z zakresu biologii molekularnej, genetyki oraz genomiki. Ponadto pracujemy nad zagadnieniami ściśle związanymi z diagnostyką laboratoryjną. W naszych badaniach osiągamy ponadprzeciętne rezultaty, prowadzimy liczne projekty w celu rozwoju współczesnej nauki, a także przystępujemy do współpracy z innymi laboratoriami. Opracowaliśmy, między innymi, testy DNA dla każdej mutacji, które nasi lekarze wykorzystują podczas swojej praktyki i konsultacji z pacjentami.

Umów
online