UROLOGICZNA TERAPIA LASEROWA

 


 

 

 

 LASEROWE LECZENIE STULEJKI

 


 

 

 

Stulejka to drobny defekt anatomiczny nazywany inaczej zwężeniem napletka. Skutkiem tej przypadłości jest uniemożliwienie zsunięcia napletka z żołędzi. Nieleczona stulejka utrudnia a czasem wręcz uniemożliwia prowadzenie normalnego życia seksualnego (z powodu bólu), jest też powodem stanów zapalnych u mężczyzny i jego partnerki.

 

 

Stulejka jest efektem nieprawidłowej pielęgnacji, niewłaściwych nawyków higienicznych, stanów zapalnych cewki moczowej, żołędzi i napletka, a także komplikacji cukrzycowych (zwykle u starszych mężczyzn), może być ona również wadą wrodzoną. 

W Centrum Medycznym CODE zabieg leczenia stulejki jest wykonywany za pomocą elektrokoagulacji oraz przy znieczuleniu miejscowym. 

Polega on na oddzieleniu (akrecji) napletka od żołędzi. Podczas zabiegu naczynia krwionośne zostają koagulowane, dzięki czemu zabieg staje się bezkrwawy oraz zmniejsza się okres rekonwalescencji. 

Zabieg usunięcia stulejki jest wykonywany w trybie ambulatoryjnym ( nie wymaga on hospitalizacji), dlatego od razu po nim pacjent może wrócić do domu. 

 

Zawsze przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja kwalifikacyjna z naszym urologiem -

lek. med. Michelle Amico

Podczas konsultacji lekarz omawia z pacjentem przebieg zabiegu oraz jego termin, zleca potrzebne do wykonania badania laboratoryjne, czasem przepisuje również leki, które należy stosować przed zabiegiem. 

 

 

LASEROWE LECZENIE KRÓTKIEGO WĘDZIDEŁKA

 


 

 

 

 

Wędzidełko napletka to wąskie pasmo skóry, które łączy żołądź penisa z napletkiem. Gdy wędzidełko jest za krótkie, wówczas nie pozwala na całkowite zsunięcie się napletka lub, przy jego odprowadzeniu, powoduje bolesne pociąganie żołędzi prącia w dół. W takim wypadku wędzidełko napletka może zostać naderwane, a nawet zerwane.

 

 

 


Objawem klinicznym, który zgłasza zdecydowana większość pacjentów ze zbyt krótkim wędzidełkiem napletkowym jest ból, zlokalizowany w obrębie penisa. Dolegliwości bólowe pojawiają się zwłaszcza w sytuacjach, w których dochodzi do wzwodu prącia, w związku z czym pacjenci znacznie ograniczają lub wręcz rezygnują ze współżycia płciowego.


Plastyka krótkiego wędzidełka jest to najczęściej zalecana przez lekarzy urologów metoda postępowania w przypadku stwierdzenia krótkiego wędzidełka napletkowego. Zabieg ten polega na nacięciu zbyt krótkich włókien, a następnie odpowiednim zszyciu wędzidełka, które dzięki temu ulega wydłużeniu oraz wzmocnieniu.

Zabieg plastyki krótkiego wędzidełka jest wykonywany w trybie ambulatoryjnym ( nie wymaga on hospitalizacji), dlatego od razu po nim pacjent może wrócić do domu. 

 

Zawsze przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja kwalifikacyjna z naszym urologiem -

dr n. med. Paweł Świniarski

Podczas konsultacji lekarz omawia z pacjentem przebieg zabiegu oraz jego termin, zleca potrzebne do wykonania badania laboratoryjne, czasem przepisuje również leki, które należy stosować przed zabiegiem. 

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat finansowania zabiegów w naszym Centrum Medycznym?

Kliknij tutaj !

Umów
online
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE, ul. Juliana Tuwima 15 lok U4, 90-010 Łódź) jedynie do kontaktu ze mną.